PlayChange przybywa do Bawarii, aby walczyć z uzależnieniem od hazardu

PODSUMOWANIE:

  • Bawaria uruchamia zdalne i anonimowe usługi doradcze w zakresie hazardu
  • Zgłoszona przez ten kraj związkowy Niemiec liczba problematycznych hazardzistów wynosi 77 tysięcy, a 33 tysiące z nich wykazują objawy uzależnienia
  • Bawaria ma pokaźny budżet na walkę z uzależnieniem od hazardu i nadal zapewnia wsparcie osobom, które tego potrzebują

W celu zmniejszenia liczby hazardzistów w Bawarii, kraj związkowy uruchamia nową aplikację pomocy PlayChange, aby rozwiązać ten problem.

Bawaria uruchomia aplikację PlayChange, aby zwalczać uzależnienia

Bawarski Urząd ds. Uzależnień od Hazardu uruchomi nową platformę poświęconą zmniejszaniu szkód hazardowych w tym obszarze. PlayChange zaoferuje wsparcie osobom, które mogą być zagrożone lub już doświadczają uzależnienia od hazardu i zmagają się z konsekwencjami nałogu.

Platforma została utworzona we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Opieki Społecznej przy pomocy Państwowego Urzędu ds. Uzależnień od Hazardu (LSG), a rozwiązanie ma zostać podane 15 lipca. Według minister zdrowia Melanie Huml PlayChange umożliwi osobom dotkniętym uzależnieniem od hazardu skorzystanie z usług doradczych i pomocy bez obawy przed naganą lub stygmatyzacją. Oto oświadczenie pani Huml cytowane przez iGaming Business:

„Osoby dotknięte chorobą mogą na PlayChange szybko, łatwo i przede wszystkim anonimowo uzyskać pomoc. Jest to doskonałe uzupełnienie naszych usług doradczych i duży krok naprzód w poradnictwie dla osób uzależnionych, które oferujemy obywatelom Wolnego Państwa Bawarii”.

Usługa będzie miała prosty proces rejestracji, umożliwiając obywatelom założenie konta i ustalenie wizyty doradcy anonimowo za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wrażliwi i uzależnieni gracze będą mogli odbywać spotkania telefoniczne i ogólnie łatwiej będzie im znaleźć pomoc w walce z problemem, który pani Huml i Ministerstwo Zdrowia uznaje za poważny. Wszystkie usługi będą świadczone zdalnie.

Zwalczanie uzależnienia w czasie pandemii

Pani Huml wspomniała o pandemii koronawirusa i argumentowała, że zdalny tryb obsługi linii pomocy będzie dobrym sposobem na rozpoczęcie oferowania osobom bezbronnym i uzależnionym wyjścia z ich problemu bez łamania zasad dystansu społecznego lub narażania zdrowia którejkolwiek ze stron.

PlayChange będzie działać pod kontrolą LSG i będzie obsługiwać budżet szacowany na 40 tysięcy USD rocznie. PlayChange to aplikacja, którą można pobrać na urządzenia mobilne lub stacjonarne, ułatwiając dostęp do rozwiązania.

Wprowadzenie PlayChange jest próbą powstrzymania fali rosnącej liczby uzależnionych od hazardu w Bawarii. Szacowanych 70 000 osób wykazuje oznaki problematycznego zachowania związanego z hazardem według różnych badań przeprowadzonych między rokiem 2011 a 2017.

Około 33 000 obserwowanych osób zostało zakwalifikowanych w ankietach jako „problematyczne”, ponieważ już wykazują oznaki uzależnienia od hazardu. Chociaż LSG istnieje od 2008 roku, jest to jeden z najbardziej znaczących posunięć w celu zwiększenia zasięgu i pomocy w dotarciu do problematycznych hazardzistów, którzy mogą być zbyt zawstydzeni, aby poprosić o pomoc osobiście.

Już teraz placówka zapewnia leczenie w 70 punktach w całym kraju związkowym oraz w 22 specjalistycznych ośrodkach. Ministerstwo Zdrowia również było zadowolone z pracy LSG, obiecując 8,7 miliona euro na okres między 2020 a 2023.

W międzyczasie Niemcy nadal odnotowują wzrost całkowitych dochodów z hazardu, a łączna kwota ma osiągnąć 3,3 miliarda euro do końca 2024 roku, jak informowano wcześniej.